Życie gwiazd, sławne osoby, politycy, wielki świat, wielkie pieniądze. Gwiazdy, celebryci i celebrities. Plotki, zwyczaje, eleganckie obyczaje i egzotyczne podróże. Internetowy magazyn o wyższych sferach.


Blog > Komentarze do wpisu
Bajki dla bogatych dzieci
Nowa jakość na rynku bajek! Galant objął patronatem prasowym mający się ukazać na rynku nowy tom bajek dla dzieci. Bajki, rzecz nie nowa, ale po raz pierwszy będą to bajki dla dzieci z dobrych, bogatych rodzin, napisane nowoczesnym językiem. Żywe, autentyczne, nowoczesne.
Autorka bajek Małgorzata Pruk tłmaczy nam na czym polega ich wyjątkowość.
- Po pierwsze bajki zawsze gloryfikowały nieudaczników, życiowe niedołęgi, ludzi przegranych, którzy w końcu triumfują. Takie podejście nie jest edukacyjne. Dzieci uczą się, że nie trzeba być sprytnym, przedsiębiorczym, przebojowym, żeby wygrać w życiu. Na przykład takie brzydkie kaczątko. Ptak jest brzydki, nie pasuje do rodzeństwa, nic nie robi tylko ubolewa nad swoim losem, jest nikim. Totalne zero. I w końcu co się dzieje? Wygrywa. Jak dorasta staje się pięknym, białym łabędziem. Tak po prostu, bez wysiłku, bez walki wygrywa. Kopciuszek, ten tępy tłumok, który nie umie sobie poradzić w życiu, bez wysiłku, bez starania się o cokolwiek wygrywa. Takie bajki nie są edukacyjne.
Po drugie język i otoczenie. Co dziecko może zrozumieć z języka w którym nie ma współczesnych przedmiotów. Są zamki, a nie strzeżone osiedla, są karoce, a nie Audi czy Volva.
Dzięki uprzejmości autorki Galant jako pierwszy publikuje jedną z bajek - O misiu, którego tata był prezesem.

W pewnym mieście na pięknym strzeżonym osiedlu mieszkał miś Olivier. Jego tata był najbogatszym misiem na osiedlu. Ich dom miał największy metraż, chociaż developer budował wszystkie domu takie same, miał trzy garaże, chociaż w planach każdy miał dwa - tyle samo i miał większą działkę, chociaż na mapach było, że wszystkie są takie same. Miś Olivier miał wszystko, co zapragnął i był bardzo, bardzo zarozumiałym misiem. Znał wszystkie nowinki technologiczne i je miał. Jak chciał najnowszego super wypasionego iPoda to dzwonił z komóry do taty asystenta, który nawet w swój urlop, albo po godzinach dymał do sklepu i mu go przywoził w zębach. Olivier zmieniał cyfrówki czy iPody co kilka dni. Nie, że wychodziły nowsze modele. Po prostu on szpanował innym dzieciom i je na ich oczach niszczył. A to wrzucił do kibla i spuścił wodę, a to rozjechał innego swoim zajefajnym skuterem.
Dzieci mu bardzo zazdrościły. Pewna sarenka z jego szkoły, która nie miała bogatych rodziców i nie mieszkała na strzeżonym osiedlu kiedyś powiedziała, że skoro je niszczy to może jeden dać komuś, kto by bardzo go chciał. Jej sąsiad, borsuk Adaś bardzo lubił muzykę i marzył o iPodzie. Miś Olivier powiedział, że da Adasiowi jeden Ipod, ba ma ich sporo. Gdy Adaś przyszedł to Olivier położył go na podłodze nasikał i powiedział:
- To teraz go sobie bierz.
Patrzyła na to cała szkoła. Borsuk Adaś popłakał się, a Olivier zaczął krzyczeć "śmierć frajerom", potem powiedział "siemka" i wsiadł do Audicy, którą jego ojciec posyłał po niego do szkoły.
Miś Olivier na blogach swoich kolegów i koleżanek ze szkoły zamieszczał same przykre komentki. Jego mama miała prywatną klinikę do której chodziło wiele dzieci i ich rodziców z jego szkoły. Olivier zakradał się do kartoteki i spisywał wszystkie choroby. Te informacje zamieszczał w komentkach na blogach kolegów i koleżanek. Na blogasku prosiaczka Wojtusia dał komentka, że prosiaczek moczy się w nocy. Nazwał go "obszczańcem" i napisał, że wie dlaczego w sypialni Wojtusia śmierdzi uryną jak w kiblu w multipleksie.
Innym razem zabrał koledze - liskowi Bartkowi - ibook'a i skasował mu wszystkie jego ulubione gifiki. Sciągnął jego hasło na czata i podszył się za niego wieczorem pisząc takie rzeczy, że śmiała się z niego szkoła.
Inne zwierzątka cieżko uczyły się na najlepsze oceny, ale miś mimo, że prawie wcale się nie uczył to skończył szkołę z lepszymi od nich ocenami.
Zwierzątka mówiły, że kiedyś los utrze mu nosa. Że za to wszystko, co robi złego spotka go jakaś kara.
Zwierzątka dorosły i poszły na studia. Wszyscy cieżko się uczyli na egzaminy wstępne, a miś w tym czasie siedział w domu letnim rodziców i ostro balangował. Oni szlifowali angielski, matmę, a on jarał dżointy.
Koledzy mówili: no to teraz na studiach już mu się nie uda. Profesorowie na uniwerku się poznają i go wywalą. Nie ma bata.
Ale nie. Miś Olivier skończył najlepszy wydział uniwerku z najlepszą oceną.
Mimo, że prawie wcale nie bywał na zajęciach to właśnie jego profesorowie wytypowali na wyjazd na drogie zagraniczne stypendium. Ponoć miś tam tylko pił i jarał, bo po przyjeździe nie wygłosił żadnego spiczu o tym, co się tam nauczył i obczaił.
Po studiach koledzy mówili, że może wreszcie spotka go kara jak zacznie pracować i wyjdzie na jaw, że nic nie umie i że ciągle chodzi nastukany. Pracodawcy poznają się na nim i miś dostanie za swoje.
Jednak nie. Miś robił szybką karierę, po roku został dyrektorem, potem prezesem. Kupił sobie wypasioną furę i zajefajny dom w strzeżonym apartamentowcu.
Chodził na fullwypas basen, najdroższy fitness i wyglądał zajefajnie.
Szalały za nim wszystkie laski.
Koledzy mówili, że jak się będzie żenić to może trafi mu się jakaś suka, która będzie go tylko skubać z kasy.
Ale nie. Miś ożenił się z bogatą laską - rysicą Olą, która dostała duży posag i bardzo go kochała.
Jak już miś znudził się karierą zawodową to zaczął bawić się polityką i szybko został posłem, a potem ministrem.
Koledzy mówili doigra się wreszcie kary, ale nic takiego się nie zdarzyło. Miś żył długo i szczęśliwie.
miś, bajki dla dzieci, misiek
czwartek, 23 marca 2006, ele.gancki

Polecane wpisy

  • próba mikrofonu

    1111 222 3333

  • Santo Subito

    Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito!

  • Pseudo "religia" ochrony środowiska

    Spotykamy się coraz częściej z opiniami ludzi, którzy czują się manipulowani przez naukowców straszących nas katastrofami ekologicznymi. Sami czytaliśmy nie jed

Komentarze
2006/03/23 16:53:09
Oj coś mi się zdaje, że będę tu częściej zaglądał :) zapraszam również do mnie: tokeepstep.blox.pl
-
2006/03/23 21:58:20
(...)A biedna sarenka, żeby nie umrzeć z głodu dawała się głaskać leśniczemu po nodze...
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 07:00:41
To ma byc "edukacyjna bajka"?...tylko jaka tam edukacja? moze moral na koncu bajki?... wedlug mnie to jest demoralizacja juz dosc samochwalnych bogatych dzieci, a ignorowanie tych biedniejszych. Zreszta to oczywiste w takim spoleczenstwie, jak my, to byla kwestia czasu, kiedy znowu podzielimy sie na klasy spoleczne...
-
Gość: kinetic, *.arspolona.com.pl
2006/03/27 08:47:33
i wy takie coś chcecie dzieciom dawac do czytania?? Współczuje jeśli tak chcecie swoje dzieci wychowac.. Szkoda słow po prostu..
-
2006/03/27 09:45:26
ciąg dalszy wychowania bezstresowego, czy prima-aprilis?
realia? a widział, ktoś misia w furze? :P
-
2006/03/27 10:44:49
Nie no, CHWILA!!! Ten miś chodził do tej samej szkoły co dzieci z ubogich rodzin?! Chyba sobie autorka żarty robi! Ta bajka jest przez to maksymalnie nieżyciowa...
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2006/03/27 12:05:33
"siedział w domu letnim rodziców i ostro balangował"
"Nazwał go "obszczańcem" i napisał, że wie dlaczego w sypialni Wojtusia śmierdzi uryną jak w kiblu w multipleksie."
"Ponoć miś tam tylko pił i jarał, bo po przyjeździe nie wygłosił żadnego spiczu o tym, co się tam nauczył i obczaił. "
Ktoś sobie kurw*a chyba jaja robi...
Kogoś tutaj pipier.do.liło!!!
Takie rzeczy dzieciom czytac? NIGDY!!!


-
2006/03/27 12:29:42
Horror nie bajka, jako bajkopis muszę coś z tym zrobić
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 12:46:14
MISTRZ :D:D:D
-
Gość: STUDENTKA, *.elk.mm.pl
2006/03/27 12:49:56
bajki które czytali mi rodzice nie były edukacyjne niedorzeczność te bajki właśnie gloryfikują chamstwo wulgarność i to wszystko od czego chcemy odciąc nasze dzieci dziwi mnie to że napisała to kobieta
-
Gość: BLEKOTA, 212.244.107.*
2006/03/27 12:54:08
To ma być bajka edukacyjna??
Co to za kretyn pomylił pojęcia?! Czego się z niej można nauczyć? Przecież miś do niczego nie dochodzi własnym wysiłkiem, wszystko załatwiają za niego pieniądze tatusia i układy.
Dodatkowo bajka gloryfikuje agresję i zwykłe chamstwo. To ma być wychowanek "dobrego domu", który gardzi wszystkimi wokół? Żenada, to raczej bajka dla dorosłych, którą należy traktować w kategoriach humorystycznych i z przymruzeniem oka a nie bajka dla dzieci. Sam kiedyś pisywałem podobne na studiach, ale nigdy nie pomyślałbym aby dać je do przeczytania dziecku...
-
Gość: Kaja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 13:52:57
Bajka edukacyjna... ekhem... edukacyjne to to nie jest... czy to w ogóle można nazwać bajką?
-
Gość: Kaja, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 13:56:46
"Tak po prostu, bez wysiłku, bez walki wygrywa" A ten "bajkowy" miś? Włożył naprawdę duuuuuuuuużo wysiłku... Wolę pozostać przy Brzydkim Kaczątku;)
-
2006/03/27 14:00:24
Pani Malgorzato czy pani marzy o karierze i duzych pieniadzach? Powodzenia!!! Na pisaniu tego typu bajek, pani sie nie dorobi, gdyz jest pani tragiczna!!! Jesli te swoje bajeczki bedzie pani czytac wlasnym dzieciom, wyrosna one na Takiego Misia Olivera- pustego darmozjada!!! Czy jako matka, bedzie pani z nich dumna???
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 15:23:36
jednym słowem sssssssssuuuuuuuupppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrr. zajefajna bajka
-
Gość: Kuba, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 15:59:22
ŻAŁOSNE! Na takie bajki nie mam słów. "jarać dżointy". Czy ta pani chce zachęcić dzieci do picia, palenia, jarania trawy, picia "kompocików" i brania innych narkotyków, także twarcdych. Albo ta pani pisała to jak była naćpana.. albo rodzice jej czytali takie bajki w dzieciństwie.

Do pani bajkopisarki:
Bajkaa to może i jest. Ale jak się ćpa to się bajek nie pisze:)
-
Gość: Zombie, *.internetdsl.tpnet.pl
2006/03/27 17:00:54
Definitywnie zgadzam się z większością opini, które tutaj są. Całokształtnie ta pdeudo bajeczka może jest spoko i całkiem wporzo ale dla osób które mają większe doświadczenie i pojęcię o życiu niż małe dzieci. Nie wiem co chcesz osiągnąć taką kpiną kobieto. Wiadomo że prawie wszyscy dorośli są już obczjeni w tych sprawach, ale chyba nikt nie chce aby jego kochany maluch kiedyś zaznajomił się z tym całym złem które jest na świecie. myślę że powinnaś się zabrać za pisanie bajek dla dorosłych, chociaż by z tego względu iż większość dzieciaków i tak by nie zrozumiała o co w ich chodzi.
-
Gość: , *.eranet.pl
2006/03/27 17:53:00
no pojebane to jest mocno; ale cóż taki mamy swiat dookoła; jeżeli ktoś będzie chciał zrobić ze swojego dziecka emocjonalnego debila, to niech mu takie "edukacyjne" rzeczy czyta; autorka, mam nadzieję, ma takie dziecko; czy dziecko ma już młotek, czy załatwi mamusię w bardziej wyrafinowany sposób w przyszłości?
-
Gość: koza_89, 217.96.57.*
2006/03/27 18:15:59
ta bajka jest dobra dla dorosłych tak dla śmichu,ale w życiu nie dla dzieci!!! tem miś jest przyjeb**y...
-
Gość: rozczarowana, *.wroclaw.mm.pl
2006/03/27 18:35:51
jeżeli ma to coś wspolnego z bajką to prosze o podkreslenie tej kwesti. dla mnie jest to na najnizszym poziomie opowiastka ,która nie ma nic do zaprezentowania , podobnie jak sama autorka.Degradacja i tak juz omotanych pieniedzmi dzieci to chyba jej jedyny cel. a teraz wracam do czytania dzieciom "przestarzałych" ,ale majacych jakis sens:] bajek
-
Gość: kul, 85.195.123.*
2006/03/27 18:59:03
hehhehehehe, nakrecajcie sie dalej matoły, jak nie rozumiecie o co chodzi w tej bajce to jazda na galba.blox.pl , tam autor ma tak samo nierowno pod sufitem jak wy drogie dretwiaki.
-
Gość: , *.chello.pl
2006/03/27 19:07:33
Sam pomysł na przniesienie bajkowych postaci w nasze realia jest dobry ale sposób w jaki pani to napisała jest załosny, nie dość że bajka ta jest bardziej demoralizująca niż edukacyjnato napewno nie bedzie zrozumiała dla dzieci , ja moim bede czytac andersena
-
Gość: Pati, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 20:21:02
Tragiczne żeby w ogóle coś takiego nazwać bajką!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 20:33:25
To jest jakaś lipa....Co to jest edukacja dla dzieci??Jush wolę bajki normalne z biednym początkiem i zajefajnym szczęśliwym zakończeniu!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 22:08:12
PRZECIEZ TO TRZEBA MIC NASRANE POD KOPULA ZEBY COS TAKIEGO PISAC. JA JESTEM DOROSLA A TA BAJKA MNIE ZGORSZYLA A CO GDYBY TO PRZECZYTAC DZIECKU WLASNIE "TO" BO INACZEJ TEGO NAZWAC NIE MOZNA. TA PANI JEST NIE POWAZNA I SAMA POWINNA SIE WYEDUKOWAC NAJPIERW A NIE DZIECI BO SA DZIECI MADRZEJSZE OD NIEJ......
-
Gość: Pawelkas-przebojowy boy...jakby któraś chciała to gg:5950522...wiek 15, *.olsztyn.mm.pl
2006/03/27 22:19:27
Jezuuuuuuuuuuuuuuuuu! Coto ma być...jeśli pani mówi że bajki np. andersena są nieedukacyjne i że w nich nic nierobiąc dochodzą postacie do rzeczy wielkich ti niech pani wróci do czwartej klasy ale do innej szkoły bo tam tesh chyba pani tatuś zadziałał i lała pani na ipody...rotfl...rzen./..ja bym tego dziecku niedał
-
Gość: Kawol, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 22:29:05
debilstfo ...
-
Gość: Prezes, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 23:09:28
czy to można nazwac bajką dla dobrych rodzin??? to jest zwykla kpina!!! Ja osobiscie pochodze z rodziny o kilku wiekowej tradycji, i nikt na samych znajomosciach i majatku rodzinnym na dluzszy okres by nie zyskal. Jesli to maja byc bajki dla dzieci z dobrych rodzin to powinno sie uczyc, ze mimo dobrego startu musi duzo wlozyc wysilku aby kultywowac tradycje rodzinna i pomnozyc majatek rodzinny a przynajmniej go utrzymac, takie jak Pani opisuje zachowanie misa doprowadzilo by do marnotrawienia dorobku ojca ktory z reszta jesli jest madry i naprawde pochodzi z dobrej rodzinny a nie jest z tych ktorym udalo sie zrobic fortune na jakis machlojstwach to napewno by nie pozwolil synowi na taka samowaole. Jesli Pani miala jakies przykre dziecinstwo to prosze nie przekazywac przykrych wrazen innym dzieciom, bo mysle, ze inni ludzie podobnie jak ja za nic w swiecie nie chcieli by aby ich pociechy byly wychowane na takich bzdurach. Powinna sie Pani wstydzic
-
Gość: Prezes, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/27 23:16:44
PS: Mnie nigdy nie wychowywano w samowoli, zawsze uczono, ze trzeba byc milym nawet dla tych ktozy sa w slabszej pozycji materjalnej badz niszego statusu spolecznego bo kazdy dzieki ciezkiej pracy moze dojsc daleko i dzieki kultuze mozna wiele zyskac, a Pani historyjka jest nie zyciowa gdyz osoba z takim zachowaniem jak ten mis dzieki majatkowi ojca i jego wplywom moze zrobic wrazenie wylacznie na "biedniejszych" a juz w wyzszych kregach a nawet w swoim najblizszym otoczeniu bedzie postrzegana jako niewychowany "szczeniak" i napewno bedzie mnial problemy z robieniem z nimi interesow.
-
Gość: jacko, *.crowley.pl
2006/03/28 10:00:24
Ilu mamy ćwierćinteligentnych smutasów w tym kraju to ręce opadają. Święte oburzenie niektórych tutaj jeszcze bardziej mnie ubawiło niż ta bajka.
-
2006/03/28 11:53:58
Ele, wracasz w wielkim stylu !!! az milo poczytac komentki pod bajka ;-)))
-
Gość: Olivierek, 217.17.38.*
2006/03/29 00:10:21
Gdzieś umieścił link do tej bajki, że tylu nawiedzonych ściągasz??????????? :)))))
"jeśli pani mówi że bajki" "sposób w jaki pani to napisała" "chyba sobie autorka żarty robi!" - coś ty tym biednym ludkom nawciskał Autorko hihi
-
Gość: , *.acn.waw.pl
2006/03/29 09:05:49
no cóż , bajka kiczowa i dzieci niektórych pojęć nie zrozumieją , natomiast można się pokusić o stwierdzenie, że tak naprawdę się dzieje. no może nie wszystcy są bogaci ale jak nie są to ukradną :)
-
Gość: ., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/31 22:51:03
.
-
Gość: Ktos, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/03/31 22:53:40
zryta, powalona bajka!!!!!!!!!!! jak to moze sie nadawac dla dzieci!!!!!!!!! jak jest sie starszy to mozn dla zabawy poczytac choc i tak sie zygac chce jak sie czyta o tym powalonym misqu!!!!!!!!!!! to jest chore i kropka!!!!!!
-
2006/04/01 03:23:40
Haha...PANI BAJKOPISARKA RACJE MA!!! Wieczna promocja nieudaczniactwa, sukces bez wysiłku i starań, swoisty zawór bezpieczeństwa. Choc przebojowe dzieciaki i tak w te bajki nie wierzą. Nigdy nie lubiłem brzydkiego kaczątka, a Kopciuszek, coż pewnie fajna panna była.
A nowa a bajka hyhyhyhyhy... coz nikt tego nie zna? Tekst przedni:))))))
A.
-
Gość: anka, *.internetdsl.tpnet.pl
2006/04/03 00:21:35
Ludzie jaja sobie robicie, wy to na powaznie piszecie - ciemnogrod, a bajka eduacyjna dla odwiedzajacych najwyzniej
-
Gość: , *.koba.pl
2006/04/03 08:24:40
Bajka pokazuje jak jest naprawdę, ze miś nie musi zostać ukarany. Typowe bajki robią więcej złego niz dobrego wywyższajac słabych, pokazują, że nikt nie musi nad sobą pracować.

Jednak powinna być pisana bardziej literackim językiem, i bez "szczania" itd, bo to już lekka przesada. Trochę szacunku dla Języka Polskiego.
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2006/04/03 10:41:43
co tu dużo mówić, PRZE.JEBA.NA BAJKA że aż żygać się chce:)
-
Gość: , 83.151.32.*
2006/04/03 11:30:59
Bardzo mi sie podobaly te bajki Bede je czytal swoim dzieciom Tylko gdzie mozna je dostac W jakiej ksiegarni?
-
Gość: Mis Olivier, *.citynet.pl
2006/04/03 12:24:27
śmiać mi się chce z Waszych zamieszczonych komentarzy. Ile mamy smutasów w naszym kraju. Ktos sobie zazartowal - humor dla mnie pierwsza klasa - a Wy robicie z tego awanturę. Za mało szarości i zdenerwowania w naszym życiu ? Dla mnie bajka rewelacyjna !
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2006/04/03 13:12:37
Tą baja to mozesz dzieci tylko zdemoralizować:/ to moga być bajki dla dorosłych,dla ludzi któży wiedzą jaki ten świat jest złya nie dla małych dzieci które powinny się uczyć wartości,i uczuc.gdybym Cie pierdolona suko spotkała to bym Ci ten wydruk w dupe wsadziła az by Ci uszami wyszła ta bajka kretyna chcesz być sławna? Jasne... to ty chyba zyjesz w świecie swoich bajek któe Cie tak oślepiaja iz nie widzisz ze jesteś głpuią popierdoloną napaloną na sławe panienka :/ wrrr co za ludzi zeyhja na tym świecie:|
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2006/04/03 14:03:11
nic tu nie przypomina bajki!! Tylko koniec: żył długo i szczęśliwie :/
To bajka dla jakich starszych "dzieci", chociaż takie coś to w ogóle nie powinno pojawić się na tej stronie. Jak można takie coś tolerować??
-
Gość: Kama, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/04/03 16:19:19
Przeczytałam to swojemy 5 letniemu dziecku i od pierwszego zdania pożałowałam,że wogóle zaczęłam to jej czytać. Po skończeniu zapytała się mnie o te "dziwne" wyrazy. Uważam, że to poprostu jest chore,żeby pisać takie wyrażenia w bajkach dla dzieci. Nie dość, że mają one trudne dzieciństwo, to jeszcze mamy je gnębić sprawami dorosłych,a przecież dzieciństwo to najbadziej beztroskie lata naszego życia (chociaż one wiedzą co się dzieje dookoła...) a tymi sprawami będą się martwić w późniejszych latach!!! BRAWA DLA AUTORKI!!! ZASTANÓW SIĘ KOBIETO CO ROBISZ!!!
-
Gość: ata, *.chello.pl
2006/04/03 19:18:24
ten miś wygląda bardzo nie pozornie, taka bajka do niego nie pasuje!!

a to co pani napisala to istna paranoja, nie chce zeby w przyszłośći moje dziecko czytało podobne "opowiadania"... o ćpaniu piciu waleniu i rozpieszczonych misiach...
mam nadzieje ze nigdy nie dojdzie do wydrukowania podobnej ksiazki
'Pozdrawiam'


-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/04/03 19:46:06
bajka to to nie jest ! hahaha, to SZCZERA PRAWDA :P malo takich misiow jest? tylko troche wyolbrzymiono niektore rzeczy..., ale generalnie o to chodzi !
A MISIO NIE ZYL DLUGO I SZCZESLIWIE ,BO SIE ZACPAL NA SMIERC, ALBO MU RYSIA MISIA GARDELKO NOCA PODERZNELA, BO KASKI ZAZDROSCILA :p
-
Gość: Alleksander, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/04/03 21:17:26
tekst przedni, pierwsza klasa! tylko ciekawi mnie skąd takie swiete oburzenie co po niektórych. czyżby prosto z RM niektóre osoby tu trafiły???
-
Gość: Nowa~~~~, 80.50.255.*
2006/04/03 21:33:13
no nie wiem czy to taka edukacyjna bajka, bo przecież takim sposobem naprawde sie do niczego nie dojdzie... no chyba, nie??
-
Gość: aniela, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/04/04 16:43:41
beka beka, nom cóz pewnie i tak sie czasem bywa... taki sobie miś ma wszystko i ma wyjebane i sarenke albo biednego liska, który też by chcial mieć różne wypasione rzeczy, ale nie .. ten skórwil mis niszczył wszystko i nawet sie nie podzielił...cham.....hmm
-
Gość: Matys, *.chello.pl
2006/04/05 17:10:38
kretyni przeciez wiadomo ze nie jest to bajka dla dzieci, jest to bajka dla doroslych, jestescie dorosli a ironi nie umiecie wysnuc, jestescie zalosni
-
Gość: batwing, *.toya.net.pl
2006/04/18 13:05:41
Bajka całkiem udana, ale uważam że powinno się podkreślić zły los jaki ma spotkać zwierzątka z biednych domów oraz te, używające nie markowego sprzętu, ubrań, etc. Czekam na kolejne opowiastki kształcące w dzieciach odruch dojrzałego konsumpcjonizmu i właściwego każdemu zdrowemu kapitaliście dystansu do biedoty. Nie należy się przejmować większością powyższych komentarzy - wynikają one jedynie z frustracji życiowych nieudaczników i zazdrości, że innym się udało. Pozdrawiam :)
-
2006/05/04 09:16:12
nie ma gwałtu i przemocy. złego wilka znaczy. łe.
-
2006/05/04 21:08:10
ele.gancki w top formie.
przysposobienie do życia w rodzinie, Polsce i świecie współczesnym.
pamiętasz taki song Wałów Jagiellońskich "Pierwszy elementarz"?
-
Gość: zamroczona treścią:D, *.internetdsl.tpnet.pl
2006/06/04 20:36:06
zajebicho baja!!!ej blagam jeszcze jedna taką!!!!!potrzebna mi bo mojemu chlopakowi sie spodobala!!
-
Gość: Daria, *.adsl.inetia.pl
2006/06/07 11:47:21
czy ta pisarke pojebało :| to jakiś żart to nie bajka :/ moje dziecko ma czytac takie coś ... to pzrecież oczywiste że niezrozumie tej bajki bo 3 lub 4-letnie dziecko niewie co to znaczy "jarać dżojnty" pzreciez autor tej bajki napsiał ze ma ona morał jaki??? brzydkie kaczatko osiągneło szczescie ebz wysiłku a ten miś ??? to niby co??? wysilił sie strasznei aby osiągnac to swoje szczescie pozatym bogate dzieci czytające takei "bajeczki" bede wiedziały ze nic neimsza robic zeby miec szzcescie :/ nie to jets poprostu straszne co ludzie robia na tym swieceie :/ !!!!!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/07 14:33:31
Ta Pani Małgorzxata jest ostro pojebana.niech sama se czyta takie bajki. Troszke ją pojebało!!!!!!!!!!!!!!1111111
-
Gość: daria, *.adsl.inetia.pl
2006/06/07 14:33:45
bla bla bla głupia bajka i nei dla dzieci
-
Gość: gość, 83.168.106.*
2006/06/07 18:04:38
brawo!!!!!!!!! ciesze się, że tyle ludzi sie negatywnie wypowiada o "bajeczce"!!!!
a z tą autorką to chętnie bym pogadała i życze powodzenia w wychowywaniu swoich dzieci, bo na pewno wyrosna na kochanych i ciezko pracujacych na swoj sukces ludzi
- ironia...

przeciez o to chodzi w bajkach, zeby byly zamki i krolewny i czarodzieje i tysiace innych magicznych i niereazlnych rzeczy!!! B-A-J-K-A to przeciez taki gatunek literacki. jak Pani chce pisać tego typu rzeczy, to moze wymyślimy im zupełnie nowa nazwe? bo moim zdaniem bajkopisarze moge sie obrazic.
-
Gość: Papla, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/07 19:25:56
Naprawdę nie wiem co pani sobie myślała pisząc coś takiego! Ja osobiście mam dopiero 13lat jednak dużo czytam i nigdy nie dałabym czegoś takiego do przeczytania mojej młodszej sostrze. Moim zdaniem ta bajka nic nie uczy. Pozatym że jak masz bogatego ojca to ci wolno wszytko!
-
Gość: , *.mmj.pl
2006/06/07 21:19:13
dobre najlepsza jest koncowka zyl dlugo i szczesliwie jak na kazda dobra bajke przystalo :)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/07 21:33:25
Ta bajka niedosć że jest nie edukacyjna to uczy hamstwa i pokazuje że jak ktoś ciężko pracuje te nic z tego niema a nawet największy cwaniak zawsze dostaje za swoje i tak zawsze jest i ta bajka jest pełna kłamstw,wólgaryzmów i widać że pisał ją ktoś z kompleksami!!!!!!!!!
-
Gość: , *.icpnet.pl
2006/06/07 22:06:13
coś mi sie wydaje że całe mnóstwo osób nie zrozumiało że to dowcip;)
-
Gość: Karo, *.gprsbal.plusgsm.pl
2006/06/08 00:23:15
Beznadzieja, autorka tej bajki chyba nie wiec co to znaczy edukacja. Wnioskować z tego można że może sama autorka tej bajki potzrebuje edukacji, gdyż napisanie czegos tak nie moralnego, wrecz karygodnego jest jest tutaj rzecza nadrzedną.... Słownictwo jakie zostało uzyte w tej bajce jest prostackie, bez wyrazu. Gdzie pani tu widzi jakies wartości moralne i etyczne - nie ma !! Nic tylko sie załamać....
-
Gość: Ilonka, 195.116.199.*
2006/06/08 20:25:30
To jest OKROPNE!!!! Albo jedynie można pomyśleć że to jakieś jaja.Bo jeśli tak mają wyglądać bajki "EDUKACYJNE" to ja wysiadam . . . . . . .
-
Gość: Zia, *.rudanet.pl
2006/06/08 22:08:38
HAHAHA Boże drogi, w życiu nie sądziłam, że mamy w Polsce tylu idiotów! Czy wyście ludzie oszaleli? Najeżdżać na taką zajebistą bajke. Przecież na pierwszy rzut oka widać, że to wszystko to tylko ironia. Cała strona jest utrzymana w zabawnym klimacie. Pierwszą nagrode przyznaje kobiecie, która czytała to dziecku . Mam wielką nadzieje, że te komenty to też jest kpina :D:D
Przy komentach uśmiałam się chyba nawet bardziej niż przy bajce :D Zajefajna bajka, gratuluje autorowi :D Może następnym razem dać nagłówek "Nie dla idiotów!" :P
-
Gość: zylaw5@interia.pl, 195.136.34.*
2006/06/09 08:37:59
żenada! dzieciom powinno sie czytać piekne basnie, opowiesci, w ktorych ukazuje sie cale zlo swiata zeby wiedzialy co jest dobre, a co zle, jakie moga byc konsekwencje postepowania takiego czy takiego. a to ze kobieta napisala taka bajke heh bardzo szokuje, dzieci nie beda umialy mowic bo ogranicza sie do iPodow itychinnych
-
Gość: Ktoś, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/09 11:16:48
Beznadziejna jest ta bajka! Jak mozna coś takiego czytać małym dzieciom! Ludzie opamiętajcie się chodź troszeczkę!!! Ta bajka to bezsens,jak dzieci to przeczytają i będą tak samo postępowały jak ten cały miś Oliver. Na końcu bajki powinno się coś stać z miśkiem i powinien być morał.
-
Gość: , *.cpe.net.cable.rogers.com
2006/06/09 13:19:54
Audica to zajefajna fura ? Hi,hi ... biedni pisarze ... o bogatych dzieciach nie wiecie wiele
-
Gość: Balbii, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/09 13:41:30
hehehe a gdzie jakis sens? jak beznadzieja!!
-
Gość: ktos, *.internetdsl.tpnet.pl
2006/06/09 16:39:17
heh mozen iejestem z "dobrego domu" i niemam od groma pieniedzy ale mam cos czego te dzieci po przeczytaniu PANI BAJEK niebędą miały... szacunek dla ludzi .

Żal mi pani :((
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/09 19:22:09
Ta bajka napewno edukacyjna nie jest!!!!
Wynika z niej, że warto zachowywać się tak arogancko jak ten cały miś i wtedy do czegoś sie dojdzie!!
Ta bajka jest beznadziejna - niektórym ludziom rzeczywiście łatwiej pewne rzeczy przychodzą, ale bez przesady.
Jeśli naprawdę takie bajki będzie się czytać dzieciom to za kilka lat będziemy mieli już całkiem zdemoralizowane społeczeństwo...
-
Gość: ..., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/09 22:21:35
nie no bajka fajna i prawdziwa:D uczy życia przynajmniej:) nigdzie nie ma sprawiedliwości i wszyscy o tym wiemy...
-
Gość: Luked, *.adsl.inetia.pl
2006/06/09 22:32:07
I nic dziwnego żę dzieci bogatych rodziców są takie, jakie są. Zajebista edukacja, na siłe może udało by się wyciągnąc jakiś dowalony morał np. miś oliwer nie był szczęśliwy, ale tam nie jest to opisane. Nawet jeśli autorzy ukryli jakiś morał to i tak dziecko tego nie zrozumie. Walić tą stronę.

P.S. Zapomniałem dodać, że takie dziecko krętacza-bogacza długa z netu nie pokorzysta - odrazu będzie widać że to dziecko neostrady i to wyjątkowo upierdliwe - A wiecie ile po necie krąży trojanów?
-
Gość: sylwia 16, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2006/06/10 10:10:06
gdy czytałam wprowadzenie wydawało mi sie ze super wreszcie jakies fajne bajki beda dla dzieci naucza ich czegos poznaja nowe wyrazy nasz slang... a po przeczytaniu tej baji stwirdziłam ze to jakas paranoja jak w bajce dla dzieci mozna umiescic słowo "SUKA" no sorka ale to jest przegiecie:/ i czego ta bajka uczy? tego ze zeby zdobyc sukcesz nie trzeba sie uczyc tylko dawac łapówki:/? ze droga do sukcesu w zyciu jest zioło narkowtyki i piwo:/? ze trzeba szpanowac tym co sie ma wysmiewac sie z innych? pokazywac im ze sa smieciami? dla mnie to jest chore i nigdy bym nie przeczytałą tej bajki mojemu dziecku!!!! niech autorka bajki zastanowi sie co wogóle pisze to powinny byc bajki ale DLA DUZYCH DZIECI!!!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/01/29 12:03:16
czy bajki są już na Allegro?
-
Gość: rwl, 80.50.191.*
2007/04/05 10:33:14
Rozumiem, ze wedlug Małgorzaty Pruk bajki jej autorstwa są jak najbardziej edukacyjne, bo przecież poniżanie, znęcanie, wyśmiewanie i lekkoduszność są to jak najbardziej pożądane umiejętności i cechy dobrego przedsiębiorcy. Ba! Sprytnego przedsiębiorcy. Przecież nie ma to jak kolegom z pracy 'podłożyć świnię' przedsiebiorczo. Nie ma to jak trwonić pieniądze ukradzione firmie (spryt!), beztrosko balować i upajać się używkami wszelakiego typu (tutaj przebojowość). Niezapominajmy, ze mis dostawal stypendium mimo iz nie bywal na wykladach (czym rozni sie nieudolnosc misa od nieudolnosci Kopciuszka?) Brawo! Wiedza i doświadczenie przedsiębiorczej, sprytnej i przebojowej osoby przekazana w wyborowym stylu. Brakuje zaledwie aby dodać iż mis Olivier przedsiebiorczo i sprytnie wydal ksiazke autobiograficzna 'Spryt i przedsiebiorczosc. Szczesliwe zycie ignoranta i sukinsyna!'
-
Gość: , 212.87.244.*
2007/05/15 19:18:53
do dupy !!!!!!!!!!!!!!!
-
Gość: m--s, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/09/02 03:36:07
bajka wprawdzie całkiem niezła, ale KOMENTARZE powyższe i tak biją ją na głowę! Oby tak dalej, koledzy onetowcy!!!

Way to go, galant!

PS. sarkazm jest zupełnie bezpieczny, jeśli używać go zgodnie z instrukcją.
-
Gość: riszka, 195.117.90.*
2007/10/25 20:25:59
Matko jedyna...
W toku ewolucji z bezszczękowców i bezstrunowców wykształciły się wyższe formy rozwoju. Ciekawe dlaczego na drodze do homo sapiens nie umieszczono jeszcze bezmózgowców. Takiej parady czarno-białych oburzonych ze świecą szukać.

Młotki Wy moje kochane, a może przeczytacie ten tekst ze zrozumeniem? Powtarzam ZE ZROZUMIENIEM
-
Gość: , *.weil.com
2008/01/18 12:30:57
buhahahahaha oburzeni komentujący rozbawili mnie znaczniej bardziej niż bajka :DDDD

niestety większość ludzi to straszne tępaki :)))) mało kto cokolwiek zrozumiał :))
-
Gość: jolafasola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/28 16:22:07
W pogoni za oryginalnością niektórzy artyści i "artyści" łamią zasady. No i co z tego wychodzi? Czasem sporo, a czasem gó*no. Tutaj mamy właśnie to drugie. Jeśli ludzie tworzą literaturą, żeby wylać własne frustracje, to nic z tego nie wychodzi, bo NIKOGO nie obchodzą frustracje autora. Może, gdyby autorka nie uparła się, żeby nazwać ten tekst bajką, tylko powiastką naturalistyczą. Tylko, że TO JUŻ BYŁO. Autorka nie odrobiła lekcji z historii literatury. I dlatego dostanie PAŁĘ.
-
Gość: Sylwia13, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/02/28 16:32:17
Autorka tego tekstu musiała całkiem mocno sromotnąć się w głowę ... Zapewne ma wiele kompleksów i niespełnionych oczekiwań a dodatkowo dzieciństwo musiało być dla niej okrutne żeby wymyślać takie pseudo bajki . Pewnie pozwalajmy aby dzieci wyrosły na egoistów z wygórowanym ego napewno na dobre nam to wyjdzie heh ... brak słów
-
Gość: ERAJOT, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/07/02 02:50:00
Czytam te komentarze i żal to mi większości ludzi którze je piszą a nie autorki bajki. Smutne bo smutne ale PRAWDA! po pierwsze... niech zepir***** za Ciebie inni skoro możesz sobie na to pozwolić. po 2 po co misiowi jakakolwiek wiedza skoro przez pieniądze które ma i będzie mieć w rodzinie może sobie pozwolić na kogoś kto będzie ZA NIEGO prowadzić interes... pier******* tu ludzie takie bzdury że żal pupe ściska. Osobiście uważam że wiedza jest potrzebna żeby przypilnować tzw. WOŁA który za Ciebie zepieprza ale nie oszukujmy się... podział klasowy jest i to dość spory. i tak chyba powinno być? szkoda tylko że dla ludzi z sianem nie ma wyznaczonych stref w kinie i trzeba siedzieć koło brudasów... haha... joke :)
-
Gość: , *.stk.vectranet.pl
2009/08/09 23:02:58
Ja tam wolę ,,nienowoczesne" bajki a Kopciuszek i Brzydkie kaczątko pokazują,że człowiek,który jest w najgorszej sytuacji może z niej wyjść
-
Gość: , *.stk.vectranet.pl
2009/08/09 23:12:18
To jest dla dziecka HORROR A NIE BAJKA!Autorko,wez sie zastanow!
-
Gość: Papapapa, 82.160.33.*
2010/06/05 12:47:30
To jest zupełnie bezsensowne. To prawda, Kopciuszek i Brzydkie kaczątko osiągnęli coś bez wysiłku, ale to samo tyczy się misia. Co on zrobił, żeby być bogatym i mieć wszystko, czego zapragnie? Nic. Niech autorka bajki zastanowi się nad celem takiej "edukacji" zanim zacznie się wypowiadać.
-
Gość: OllaLolla, *.leon.com.pl
2010/06/28 11:39:00
Hm... jakby się głębiej zastanowić, to może to być bajka "edukacyjna" dla młodzieży, bowiem zmusza do refleksji, dyskusji (o czym świadczy ilość komentarzy). Jedyny warunek: będzie czytana pod okiem nauczyciela, który tak pokieruje dyskusją, że uczniowie będą umieli wyciagnąć wnioski po pierwsze z treści, jaką uraczyła nas autorka (olaboga!), a po drugie z fabuły.
-
Gość: Monika Ząbek, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2011/09/01 21:34:03
Bajka edukacyjna. Jak sama nazwa wskazuje to opowieść, która ma czegoś nauczyć dziecko. Z powyższej bajki dziecko nic nie wyniesie. Wystarczy odrobina logicznego myślenia. Człowiek dojrzały wie, że takie sytuacje często się zdarzają, dziecko jednak przyjmuje bajkę, tak jak mu się ją przedstawia. Gdyby dziecko świadome było przekazu autorki rzeczą zbędną pozostawałoby mu czytanie jakichkolwiek bajek.
-
Gość: Miś Olivier, *.icpnet.pl
2012/09/22 00:04:57
www.flickr.com/photos/nitek/5442341632/in/photostream

Kilka zdjęć Misia Oliviera