Życie gwiazd, sławne osoby, politycy, wielki świat, wielkie pieniądze. Gwiazdy, celebryci i celebrities. Plotki, zwyczaje, eleganckie obyczaje i egzotyczne podróże. Internetowy magazyn o wyższych sferach.


Blog > Komentarze do wpisu
Kodeks drogowy
Udało się nam dotrzeć do rewolucyjnych zmian w Kodeksie drogowym przygotowywanych przez międzybranżowych ekpertów.
Niestety nie możemy podać nazwisk i ujawnić instytucji, ale możemy opublikować rozmowę z jednym z nich. Oto szczegóły zmian w kodeksie drogowym. Jednej z najlepszych nowelizacji kodeksu drogowego! Czas na rewolucję!
- Panie ekspercie. Proszę nam trochę opowiedzieć o zmianach w kodeksie.
- Zmiany są dośc radykalne. Głównie dotyczą pierwszeństwa przejazdu. Dziś jak wiadomo obowiązuje zasada ustąp z prawej strony. My wprowadzamy zmiany, które będą polegać na cenie samochodu. Wiadomo nie od dziś, że kierowcy aut drogich zawsze się spieszą, bo ich czas kosztuje. To oni zarabiają wielkie pieniądze i każda minuta spędzona na skrzyżowaniu, gdy muszą czekać jest dla nich stratna. Potem, żeby nadrobić stracony czas muszą wyprzedzać na trzeciego, przejeżdżać na końcówce żółtego światła i na czerwonym, by nie stać. Dlatego nowe przepisy określą, że pierwszeństwo na skrzyżowaniu będzie miał kierowca auta droższego. Kierowca Fiata Uno czy Punto będzie miał obowiązek przepuścić kierowcę Audi. To dotyczy skrzyżowań bez świateł. Na światłach pozostanie po staremu, choć tu też bedą zmiany, ale o tym dalej.
Kolejne zmiany to ustępowanie przy wyprzedzaniu. Kierowca np. Renault Thalii będzie musiał zwolnić na drodze i zjechać na pobocze, gdy zobaczy w lusterku, że za sobą ma np. Mercedesa czy drogiego Opla. Za nieustąpienie będzie mu grozić mandat.
Podobne rozwiązania chcemy zastosować na parkingach. Przed supermarketem, blisko wejścia często parkują Tico, Uno czy jakieś Matizy. Otóż w świetle nowych przepisów kierowcy aut tanich nie będą mogli parkować na miejscach blisko wejść. Miejsca najbliżej wejść będą oznaczone odpowiednimi znakami z wykazem cen aut. Kierowcy będą wybierać sektory cenowe odpowiednie dla ceny swoich aut. Im tańsze auto tym gorsze miejsce. Dodatkowo zlikwidujemy miejsca dla inwalidów i w ich miejsce powstaną miejsca dla aut najdroższych, np. dla Hummerów czy Maybachów.
- To bardzo ciekawe rozwiązania i przyznam, że słuszne. Nie raz widziałem jak jakiś tani samochód nie chciał ustąpić pierwszeństwa drogiemu. Oczywiście ten tani był na drodze głównej, ale przecież to zwykłe chamstwo ze strony kierowcy taniego auta, że nie ustąpił. Wtedy drogie auto wymusza pierwszeństwo i dochodzi do stłuczek. Oczywiście wina nigdy nie jest po stronie kierowcy taniego auta. Skandal!
- To się zmieni. Nawet na skrzyżowaniach ze światłami, gdy drogie auto przejeżdża na czerwonym i dojdzie do stłuczki wina będzie po stronie kierowcy auta tańszego.
- Wspaniale! Ale jak kierowca auta ma się zachować gdy widzi auto podobne i nie wie które jest droższe.
- Wprowadzimy wizualizację ceny. Na szybach auta z każdej strony będzie naklejka z ceną auta w odpowiednim kolorze, żeby z daleka było widać przedział cenowy. Cena będzie weryfikowana raz do roku przez autoryzowane serwisy. Serwisant będzie zmieniał naklejki z odpowiednio niższą ceną auta po przeglądzie.
- To będzie kosztować kierowców? Czy na to znajdą się pieniądze w budżecie państwa.
- W budżecie niestety nie ma na to pieniędzy. Przeglądy weryfikujące cenę będą płatne, a płatność będzie obowiązkowa i pobierana wraz z OC. Ale nie dla każdego auta jednakowa. Chcemy, by koszty przeglądów i nalepek pokryli kierowcy aut tanich. Np. kierowca auta tańszych niż 30 tys. złotych będzie płacić dwukrotnie wyższą składkę niż kierowca aut powyżej 30 tys. A kierowcy aut powyżej 60 tys. złotych bedą płacić składkę wynoszącą tylko około 10% tej, którą zapłacą ci z aut najtańszych.
Nie mogliśmy dopuścić, by kierowcy aut drogich ponieśli koszty nieudacznictwa życiowego właścicieli aut tanich. Nikt im przecież nie broni zarabiać więcej i wtedy ich będzie stać na porządne aut, a nie na badziwie, jeżdżacy złom.
- Dziękuję za rozmowę.

maybach, kodeks drogowy, tanie auta, auta luksusowe, stłuczka, OC, pierwszeństwo przejazdu
Takie auta będą miały zawsze pierwszeństwo!
wtorek, 23 stycznia 2007, ele.gancki

Polecane wpisy

  • próba mikrofonu

    1111 222 3333

  • Santo Subito

    Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito!

  • Pseudo "religia" ochrony środowiska

    Spotykamy się coraz częściej z opiniami ludzi, którzy czują się manipulowani przez naukowców straszących nas katastrofami ekologicznymi. Sami czytaliśmy nie jed

Komentarze
Gość: tektur, *.agora.pl
2007/01/25 11:47:22
Tak, w całej rozciągłości popieram zmiany w kodeksie. Postuluję jeszcze wyłączenie kierowców z Warszawy z obowiązku sygnalizowaniu kierunkowskazem przed zmianą pasa czy manewrem skrętu. Przecież to tacy zapracowani ludzie, nie mają czasu na takie rzeczy!
A potem taki przyjezdny się tłumaczy, że nie było kierunkowskazu! Przecież taki wieśniak jeden z drugim powinien intuicyjnie wyczuć, jaki zamiar ma Pan/i Kierowca!
-
Gość: , *.wroclaw.dialog.net.pl
2007/01/25 11:54:29
Koszmar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Gość: , *.bulldogdsl.com
2007/01/25 14:21:14
Świetna satyra. Dawno się tak nie ubawiłam czytając cudze komentarze-szczególnie do bajek dla bogatych dzieci.
-
Gość: , *.idzik.pl
2007/01/26 02:32:04
Fajnie się czytało :D
Miła odmiana od wszechobecnego socjalizmu!
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/01/26 09:09:46
takie bzdury znajdziesz w wyborczej
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/01/26 09:19:15
To poroniony pomysł. Łatwo powiedzieć,że "Nikt im przecież nie broni zarabiać więcej i wtedy ich będzie stać na porządne aut, a nie na badziwie, jeżdżacy złom.
To jekiś chyba idiota pisał.Problem jest i to duży nie wyobażam sobie żeby wszyscy jeździli drogimi autami. Nie pozwala na to brak pracy wszędzie. Czego dowodem jest że kto tylko może wyjeżdża zagranicę.
-
Gość: , *.mobile.helsinki.fi
2007/01/26 11:17:30
Kolega wyzej chyba nie zrozumial ironii...

Niestety zabraklo mu daru czytania miedzy wierszami i sam nie wie, co traci. Szkoda chlopaka :)
-
good_news
2007/01/29 00:08:37
Wywiad jak zwykle znakomity:)
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/01/29 11:53:13
pomysł nie do końca trafiony, gdyż nawet dobry i drogi samochód potrącony przez Tico spadnie do tańszej klasy cenowej, to niesprawiedliwe wobec właściciela.
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/02/01 12:44:00
Nie no, przecież wiadomo, że auto sprawcy przepada na korzyść ofiary...
-
Gość: te rence, *.elb.vectranet.pl
2007/02/05 15:40:32
dobre dobre
-
Gość: lexsusianka1200000000, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/03/24 14:37:47
takie autko jak na zdjęciu super naprawde powaga ostatnio oglądałam takie na Allegro troche inne ale tez super!
-
Gość: , *.google.com
2008/07/17 18:09:25
Badziewne auto
-
Gość: , *.mmj.pl
2008/11/12 17:38:33
co to z autp
-
Gość: dd , *.mmj.pl
2008/11/12 17:38:57
co to za auto
:)
-
Gość: 1, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/31 09:09:08
Chyba komuś coś się porąbało w zwojach. może od razu konfiskata mienia np 126p został rozbity przez maybacha zabieramy maybacha majątek kierowcy i jego prawojazdy w ruchu drogowym obowiązują przepisy niezależnie czy jedziesz rowerkiem ch HAMEREM
-
Gość: figmar, 82.139.54.*
2009/03/22 11:49:13
Czemu takich zarozumiałych gówniarzy jeżdżącymi drogimi autami poprzez takie projekty sankcjonuje się ich pirackie popisy na tych naszych zasranych drogach.
-
Gość: afryk, *.ssp.dialog.net.pl
2009/09/07 09:52:02
CO ZA BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
Gość: afryk, *.ssp.dialog.net.pl
2009/09/07 10:07:23
A co będzie jak spotkają się dwa auta i ich kierowcy będą uważali ,że jego auto jest droższe lub będą się zastanawiali czyje jest droższe.Proszę nie piszcie takich bzdur.Zajmujecie się głupstwami ,a może zajmijcie się drogami (porażka ograniczenia do 40-stu ponieważ są dziury w nawierzchni a za zakrętem stoi policja)Żal... może więcej ścieżek rowerowych znieść trochę ograniczeń , wcale się nie dziwię kierowcom w Polsce ,że przekraczają dozwoloną prędkość ,jeżeli np.przez 400km jedzie 90km/h 60 km trasy.