Życie gwiazd, sławne osoby, politycy, wielki świat, wielkie pieniądze. Gwiazdy, celebryci i celebrities. Plotki, zwyczaje, eleganckie obyczaje i egzotyczne podróże. Internetowy magazyn o wyższych sferach.


Blog > Komentarze do wpisu
Sprzątaczki z Ukrainy

Poznaliśmy ostatnio ciekawego człowieka. Psychologa Jakuba Druida. Pan Jakub specjalizował się w leczeniu wypalenia zawodowego, ale ostatnio odkrył dla siebie niszę. Specjalizuje się w leczeniu depresji osób, które mają problemy ze swoimi sprzątaczkami.

- To są z reguły dość młode osoby na kierowniczych stanowiskach. Dobrze zarabiają, mają posłuch i władzę w korporacjach.  A potem przychodzą do domu i nie mogą nic wskórać w kontaktach ze swoim ukraińskimi sprzątaczkami. W pracy ich podwładni realizują bardzo skomplikowane zadania, a tu pani Tania czy inna nie tak ściera kurze.

Pan Jakub ryzykował, gdy zmieniał profil swojej działalności. Początki nie były łatwe. Nasza kadra kierownicza nawet jak nie radziła sobie ze sprzątaczką, to kryła ten fakt przed obcymi. Potem ktoś się wygadał i problem wypłynął. Wtedy do pana Jakuba zaczęły walić przysłowiowe tłumy.

- Pamiętam młodego menedżera handlowców. W firmie miał samych facetów pod sobą, niemal wojskowa atmosfera. A w domu ukraińska sprzątaczka. Była z Czerniowców. Za każdym razem, gdy sprzątała mówił jej wyraźnie: odkurzyć, zmyć okna, ustawić rzeczy na półkach, uprać, ale nie ruszać rzeczy z jednej szuflady. A ona uprała to, co w niej było - czyli około 100 par damskich majtek. Facet mieszkał sam, ale kolekcjonował zapachy swoich kochanek. Wpadł w depresję. Trzy miesiące nie mógł dojść do siebie. Była też szefowa z dużego banku. W pracy była postrachem, a w domu Tatiana robiła wszystko po swojemu. A to nie tak prasowała, a to nie tak odkurzała. Prośby i groźby szły w las. Robiła po swojemu i już. Przyszła do mnie po pierwszej próbie samobójczej.

piątek, 09 maja 2008, ele.gancki

Polecane wpisy

  • próba mikrofonu

    1111 222 3333

  • Santo Subito

    Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito!

  • Pseudo "religia" ochrony środowiska

    Spotykamy się coraz częściej z opiniami ludzi, którzy czują się manipulowani przez naukowców straszących nas katastrofami ekologicznymi. Sami czytaliśmy nie jed

Komentarze
Gość: Muztaghata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/06/23 12:30:23
niezły pomysł z majtkami;)
-
2008/06/30 20:30:59
Ale to przecież trawestacja "Pachnidła".
-
Gość: jolafasola, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/10/30 12:52:01
dawno się tak nie uśmiałam....
-
Gość: swiniomis, *.gprs.plus.pl
2009/01/24 12:34:56
Bardzo mi brakuje tego bloga, szkoda, że umarł, był zajebisty.
pozdrowienia dla autorki (autora?)