Życie gwiazd, sławne osoby, politycy, wielki świat, wielkie pieniądze. Gwiazdy, celebryci i celebrities. Plotki, zwyczaje, eleganckie obyczaje i egzotyczne podróże. Internetowy magazyn o wyższych sferach.


Blog > Komentarze do wpisu
Erika Steinbach i jej plan

Niemal w samą rocznicę wybuchu II wojny światowej nasz reporter dotarł do tajnych planów niemieckich rewizjonistów. Erika Steinbach i jej poplecznicy wyciągają kolejną armatę przeciwko narodowi polskiemu. Walka toczy się już nie tylko na centrum wypędzonych.

Otóż jak donosi nasz korespondent z Berlina organizacje sprzyjające skonfliktowaniu obu narodów rozpoczęły zbiórkę pieniędzy na ... budowę pomników Benedykta XVI.

Plan jest prosty: jak wiadomo w każdym polskim mieście znajduje się pomnik Jana Pawła II. Benedyktowi XVI nikt na razie pomników stawiać nie chciał. Do chwili obecnej. W planach Niemców, jak donosi nasz reporter, jest budowa pomników w ilości przekraczającej ilość pomników Jana Pawła.

Jak się dowiedzieliśmy po Polsce podróżowała grupa Niemców ze środowisk związanych z Eriką Steinbach, które zliczały i fotografowały wszystkie pomniki papieża Polaka. Plan Niemców jest przewyższyć tą liczbę. Potrzeba dużo funduszy, ale niemiecki naród jako zamożny jest w stanie dość szybko uzbierać odpowiednią sumę. Podobno uzbierano już pieniędzy na 100 pomników.

Jednakże nie tylko ilość jest ważna. Niemcy odwiedzali pomniki JP II nie tylko po to, by wiedzieć ile ich jest. Każdy z nich został sfotografowany. To po to, żeby niemieckie pomniki Benedykta XVI zbudować większe. Dlatego potrzeba znacznie więcej pieniędzy niż wydano na budowę pomników Jana Pawła. Każdy odpowiednik pomnika polskiego papieża ma być większy i wyższy. Stąd duże koszty.

Czy Niemcom uda się przyćmić sławę polskiego papieża? Pytaliśmy działączy środowisk katolickich. - Będziemy budować większych Janów Pawłów. Być może zbudujemy jednego centralnego Jana Pawła zamiast kolejnych 300 małych. Taki centralny mógłby mieć naprawdę ogromne rozmiary. Na przykład mógłby mieć jakieś 50 metrów wysokości. Marzeniem byłoby wybudowanie Jana Pawła widocznego z kosmosu. Ale czy staraczy funduszy - pyta Alina Kosmycka-Poleśna z łódzkiego stowarzyszenia różańcowego.

pomnik Jana Pawła II

czwartek, 03 września 2009, ele.gancki

Polecane wpisy

  • próba mikrofonu

    1111 222 3333

  • Santo Subito

    Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito! Santo Subito!

  • Policja jest pewna - Jacksona zamordowano

    Plotek pisze: Według informacji serwisu TMZ, policja w Los Angeles jest już pewna, że Michael Jackson został zamordowany. Nie są to już tylko ich podejrzenia,